אירועים קרובים
נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים הבאה בטחנה לאמנות חברתית בחרתיה

 נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים הבאה בטחנה לאמנות חברתית בחרתיה - תכנית ייחודית החוקרת את הקשרים בין רוח, חברה ואמנות. התכנית פועלת בטחנת הקמח קמה בקיבוץ שער העמקים, בימי חמישי בין השעות 16:00 ל-21:30, החל מאוקטובר 2021 ועד מאי 2022.


התכנית, בתמצית:


  • שיעורים עיוניים על התפתחות התודעה בראי תולדות אמנות, ועל תפיסות יצירתיות של קהילה וחברה

  • דגש על מחקר פנימי, דיאלוג בקבוצה, ותוצר מעשי בסוף השנה

  • מבחר מפגשים וסדנאות ייחודיות (בשנתיים האחרונות התארחו בחרתיה אקסל אוולד, שי אור, נונה אורבך, גלעד בבצ'וק, אורה גבריאלי, יסמין גודר, רות וידר-מגן, סמדר יערון, רונה יפמן, לילך ליבנה, דני לסרי, דודי מעיין, נועם ענבר, אורי ערד, עומר קריגר ועוד) 

  • ליווי של פרויקט אישי מעשי

  • הרפתקאות ייחודיות לכל שנת לימודים


יום פתוח לקראת שנת הלימודים תשפ"ב ייערך ביום שישי הקרוב, ה-25.6 בין השעות 10:00-12:00 בטחנה.


תכנית היום הפתוח:


10:00 על אמנות חברתית וחזון הטחנה בחרתיה - עם יונתן לוי

10:30 סיור בטחנה - עם נמרוד ראובני 

11:00 שיחה עם ולי מינצי ומירב ניב, תלמידות בחרתיה מהשנים הקודמות

11:30 מעגל היכרות - עם שירלי מרום


להרשמה, לתיאום פגישה אישית ולסיור: thesocialartsmill@gmail.com 0544-964354


מנחי התכנית: יונתן לוי ושירלי מרום. ממייסדי פסטיבל שייח' אבריק לתרבות אזרחית, ענף קהילה ותרבות בעמותת שקד, והטחנה האזרחית קמה. 


האירוע בפייסבוק: https://www.facebook.com/ events/315573866717660/


***


מוזמנים לשנת לימודים שלא תישכח! אנחנו מרשים לעצמנו לצרף כמה עדויות של תלמידי המחזורים הקודמים:

"אני מרגישה שהטחנה אפשרה לי, בהרבה מובנים, לצאת "מהחושך לאור" כאמנית וכאדם. בזכות הנחיה מכילה ויציבה, נוצרה בטחנה קבוצה נהדרת, תומכת ומפרגנת של אנשים בכל הצבעים שעד לפני רגע היו זרים גמורים. שיתפנו שם כל כך הרבה, חלקנו מעצמנו והיינו חשופים, הרגשתי שהאמנות שלי מקבלת "ניעור" ופרץ של אנרגיה. אור השמש הוא כל כך חשוב לחיים. גם המרחב המטורף שבו שוכן בית הספר היה לי דוגמה חיה לכך שליצירתיות, לאמנות ולאמונה אין גבולות. לא באמת." (סמדר, מחזור א)

"במיוחד הותירה עליי רושם יצירת בית הספר כיצירה בפני עצמה שמתגלה מתוך המפגש והחיבור עם המציאות ואנשיה. עם הרבה רגישות השקעה וכישרון. החיבור הלא מובן מאליו (והמפתיע בשבילי) לאנתרופוסופיה ולנושאים מטפיזיים היה לי גם מהפכני. אני מקווה שהאימפקט מכל החוויה הזאת עוד ינחת בהמשך... אינשאללה." (גליה, מחזור א)

"הלימודים איפשרו לי לראות דברים מזוויות שונות, להיפתח לעולמות חדשים, להכיר מקומות ואנשים, להתחבר לרגש, לתת לגיטימציה לחוש, לשתף ולהשתתף… כל המפגשים העניקו לי חוויה חדשה, או לגיטימציה לחוויה שלא נתתי לה מספיק הכרה בעבר." (ולי, מחזור ב)


"מבנה הטחנה עצמה הוא השראה של עשיה בעולם, והלימוד הנעשה בה מתאים לתחושת הביחד החופשי והמכבד שאני רוצה לראות מתפתח בחברה" (סימה, מחזור ב)

"זאת הייתה אולי הפעם הראשונה בחיי שהצלחתי להרגיש בתוך קבוצה כל כך שייכת. להרגיש את עצמי פחות במאמץ ולחוות אינטימיות וחום… האופן שבו הפעילות בטחנה התנהלה איפשר לי להרגיש את עצמי בצורה כל כך שונה מכל מסגרת שהייתי בה קודם. אני חושבת שפעם ראשונה שהפערים שבין הפנים לחוץ שבתוכי היו קרובים. חוויתי ממש חוויה מרפאת." (מירב, מחזור א) 

Tivonet