קהילה ותרבות

קהילה ותרבות


עמותת שקד שמחה להודיע על ייסוד ענף פעילות חדש, נוסף על הגנים, בית-הספר היסודי, התיכון ויוזמת שערים - ענף קהילה ותרבות.  
ענף קהילה ותרבות נועד  לפתח, להעמיק ולחזק את הקשרים הבין-אישיים, מעבר למערכת הזיקות הקיימת כבר סביב מוסדות החינוך, בקרב הקהילה החינוכית ומחוצה לה, ולטפח יוזמות אישיות וקבוצתיות באמצעות תמיכה ארגונית וכלכלית.
את הפעילות מרכזים יונתן לוי ושירלי מרום, בתמיכת צוות נוסף מהעמותה.

מוזמנים לפנות אלינו: shaked.kehila@gmail.com
                                                                                                                                                                                                 
קהילת שקד הוקמה מתוך אחווה עמוקה ושאיפה למתן חינוך משמעותי. אחווה זו נושאת את חברי הקהילה, אשר ביססו מערכת מקיפה הכוללת גני ילדים, בית ספר יסודי רחב דו כיתתי ותיכון. טמון בנו הפוטנציאל להיהפך מקהילת משימה - קהילת חינוך בה נמצאים עד שאחרון הילדים מסיים את בית הספר, לקהילת חיים - קהילה הפתוחה לאלה שבאו בשעריה ומעוניינים להמשיך להשתייך לאורך חייהם, כולל כמובן, בוגרי בית הספר.

ניתן לראות שיש בנו רוח של יזמות השואפת ליצור קהילה ערכית וחופשית ברוח רעיונות הנלמדים מתוך האנתרופוסופיה כאן אצלנו בזמן הזה. בעולם מכניסטי של ניכור ובדידות יש ביכולתנו לנסות ולהעמיד חלופה של קהילת רעיון חופשית, המציעה תמונה המכילה את כל מחזור חיינו. כך מתוך מבט הוליסטי כזה נוכל לפגוש את אתגרי הזמן בצורה חדשה ומתוך ניסיון לתת תשובה לבעיות יסוד. העקרון המנחה הוא שהיחיד בוחר את הקהילה, את מינון רמת הקשר שלו, יוצא ונכנס באופן חופשי.
 
 
 
לפנייה לענף קהילה ותרבות עם כל רעיון לפיתוח, בתחום הקהילה הלומדת או היוזמות בקהילה, אנא כתבו לנו:

Tivonet