קהילה ותרבות

הקהילה הלומדת

אחד היסודות שעליהם מבוססים חיי קהילה בריאים ועשירים הוא הלימוד המשותף: האופן שבו אנשים מבוגרים ממשיכים את תהליך התפתחותם והתחנכותם-העצמית, באופן שהוא גם אינדיבידואלי וגם חברתי-שיתופי. הלימוד, כדרך חיים קהילתית, מעניק עומק, חיוניות ומשמעות לקשרים בינינו.  צמיחתה העתידית של קהילת שקד, על כל ענפיה ועל פני כל טווח הגילים – מתחילה קודם כל כקהילה לומדת, בקבוצות לימוד חופשיות, שיתופיות ואיכותיות.

ערבית מדוברת – קורס מתחילים | נתנאל סילברמן

בקורס נקנה את יסודות הדיבור ואת היכולת לנהל שיחה מורכבת בערבית מדוברת. הלימוד חי, בדגש על דיבור פעיל ורכישת אוצר מילים יומיומי. נחשף למגוון אמצעי לימוד ולתרבות עכשווית: שירים, סיפורים וקטעי טלוויזיה.

ששת התרגילים

שטיינר תיאר שישה תרגילים אלו כתנאי בסיסי לכל התפתחות רוחנית. התרגילים עובדים על חיזוק הנוכחות והריבונות של עצמיותנו – בתחומי החשיבה, הרצון והרגש, והם מחוללים טרנספורמציה של חיינו הפנימיים. אמנם אלו תרגילים לביצוע אישי, אך ההקפדה היומיומית דורשת משמעת ומחויבות שאינה תמיד קלה לכולם. אותן ניתן לחזק באמצעות מפגש ותמיכה קבוצתית. בהנחיית דפני ליטמן. ימי ראשון 21:00 בטחנה בשער העמקים אחת לשבוע, ללא עלות, מתחילים ב-25.10.

כלכלה חדשה

כדי לכונן חברה בריאה וחזקה יותר, יש להפנות את המבט גם אל האופן שבו אנו תופסים את העולם הכלכלי. מהי "כלכלה אנתרופוסופית", איך היא קשורה לאתגרים החברתיים העכשוויים בישראל ובעולם, ומה ניתן ליישם כרגע ולאן ניתן לשאוף בעתיד. בהנחיית גלעד אלון. ימי שני 20:00 בקרון הספרים בטבעון אחת לשבועיים, ללא עלות, מתחילים ב-12.10.

אגדות

בעולם הסמלי של האגדות טמונה חכמה קדומה ועמוקה. הקריאה בהן בצוותא עשויה לחולל שינויים בחיינו ולהעמיק את הבנתנו בחוקי ההתפתחות של האדם. בהנחיית יפה מאיר. ימי שלישי 20:30 בטחנה בשער העמקים אחת לשבוע (לסירוגין הילד המאתגר/אגדות), 40 ש"ח למפגש, מתחילים ב-27.10.

גוף-נפש-רוח

ספר הבסיס של רודולף שטיינר לידע האנתרופוסופי, העוסק בהכרת עצמנו כגוף, נפש ורוח, ומנהיר את המושגים הבסיסיים הקשורים בגורל, היוולדות חוזרת והתפתחותו התודעתית של האדם. קבוצת קריאה עם רותם קינן. ימי רביעי 20:00 בטחנה בשער העמקים אחת לשבוע, 20 ש"ח למפגש, מתחילים ב-21.10.

הילד המאתגר

קבוצה להורים ולמחנכים. ילדים רבים חווים קשיים חברתיים בכיתה ובגן, חרדה אי-שקט תנועתי ועוד. איך הופכים כיווץ וקושי להזדמנות לצמיחה? מה הקשר בין מאפייני התנהגות מאתגרים למגע? בהנחיית יפה מאיר. ימי שלישי 20:30 בטחנה בשער העמקים אחת לשבוע (לסירוגין הילד המאתגר/אגדות), 40 ש"ח למפגש, מתחילים ב-3.11.
לפנייה לענף קהילה ותרבות עם כל רעיון לפיתוח, בתחום הקהילה הלומדת או היוזמות בקהילה, אנא כתבו לנו:

Tivonet