יוזמות בקהילה

הטחנה לאמנות חברתית בחרתיה

 

הצטרפו לטחנה לאמנות חברתית בחרתיה 


נפתחה ההרשמה לשנת הלימודים הבאה!


"בחרתיה" היא תכנית ייחודית החוקרת את הקשרים בין רוח, חברה ואמנות. התכנית משלבת לימודים ברוח התפיסה החברתית האנתרופוסופית, פילוסופיה דיאלוגית ומקורות השראה נוספים:


> דגש על מחקר פנימי, מפגש בין-אישי, ויצירת קבוצת למידה ויצירה המותאמת למשתתפים.

> שיעורים עיוניים על התפתחות התודעה בראי תולדות האמנות, ועל תפיסות יצירתיות של קהילה וחברה

> מבחר מפגשים וסדנאות (דוגמאות מהשנתיים האחרונות): אקסל אוולד, שי אור, נונה אורבך, גלעד בבצ'וק, אורה גבריאלי, יסמין גודר, רות וידר-מגן, סמדר יערון, רונה יפמן, לילך ליבנה, דני לסרי, דודי מעיין, נועם ענבר, אורי ערד, עומר קריגר ועוד

> ליווי פרוייקט אישי מעשי, לקראת פסטיבל שייח' אבריק הבא או בכל הקשר אחר

> הרפתקאות ייחודיות לכל שנת לימודים

 

התכנית פועלת בטחנת הקמח קמה המרהיבה שבקיבוץ שער העמקים, בימי חמישי בין השעות 16:00 ל-21:30, החל מאוקטובר 2021 ועד מאי 2022.


יום פתוח לקראת שנת הלימודים תשפ"ב ייערך ביום שישי ה-25.6 בין השעות 10:00-12:00 בטחנה.


מנחי התכנית: יונתן לוי ושירלי מרום. ממייסדי פסטיבל שייח' אבריק לתרבות אזרחית, ענף קהילה ותרבות בעמותת שקד, והטחנה האזרחית קמה. 


להרשמה, לתיאום פגישה אישית ולסיור: thesocialartsmill@gmail.com 0544-964354


***


כמה עדויות של תלמידי המחזורים הקודמים:

"אני מרגישה שהטחנה אפשרה לי, בהרבה מובנים, לצאת "מהחושך לאור" כאמנית וכאדם. בזכות הנחיה מכילה ויציבה, נוצרה בטחנה קבוצה נהדרת, תומכת ומפרגנת של אנשים בכל הצבעים שעד לפני רגע היו זרים גמורים. שיתפנו שם כל כך הרבה, חלקנו מעצמנו והיינו חשופים, הרגשתי שהאמנות שלי מקבלת "ניעור" ופרץ של אנרגיה. אור השמש הוא כל כך חשוב לחיים. גם המרחב המטורף שבו שוכן בית הספר היה לי דוגמה חיה לכך שליצירתיות, לאמנות ולאמונה אין גבולות. לא באמת." (סמדר, מחזור א)

"במיוחד הותירה עליי רושם יצירת בית הספר כיצירה בפני עצמה שמתגלה מתוך המפגש והחיבור עם המציאות ואנשיה. עם הרבה רגישות השקעה וכישרון. החיבור הלא מובן מאליו (והמפתיע בשבילי) לאנתרופוסופיה ולנושאים מטפיזיים היה לי גם מהפכני. אני מקווה שהאימפקט מכל החוויה הזאת עוד ינחת בהמשך... אינשאללה." (גליה, מחזור א)

"הלימודים איפשרו לי לראות דברים מזוויות שונות, להיפתח לעולמות חדשים, להכיר מקומות ואנשים, להתחבר לרגש, לתת לגיטימציה לחוש, לשתף ולהשתתף… כל המפגשים העניקו לי חוויה חדשה, או לגיטימציה לחוויה שלא נתתי לה מספיק הכרה בעבר." (ולי, מחזור ב)


"מבנה הטחנה עצמה הוא השראה של עשיה בעולם, והלימוד הנעשה בה מתאים לתחושת הביחד החופשי והמכבד שאני רוצה לראות מתפתח בחברה" (סימה, מחזור ב)

"זאת הייתה אולי הפעם הראשונה בחיי שהצלחתי להרגיש בתוך קבוצה כל כך שייכת. להרגיש את עצמי פחות במאמץ ולחוות אינטימיות וחום… האופן שבו הפעילות בטחנה התנהלה איפשר לי להרגיש את עצמי בצורה כל כך שונה מכל מסגרת שהייתי בה קודם. אני חושבת שפעם ראשונה שהפערים שבין הפנים לחוץ שבתוכי היו קרובים. חוויתי ממש חוויה מרפאת." (מירב, מחזור א)

 

הטחנה לאמנות חברתית בחרתיה
לפנייה לענף קהילה ותרבות עם כל רעיון לפיתוח, אנא כתבו לנו:

Tivonet